Aparaty głębokokanałowe (CIC)

Aparaty CIC są tak małe, że praktycznie nie widać ich w uchu. Mogą być noszone przez osoby, których przewód słuchowy jest odpowiednio duży by umieścić w nim aparat. Obsługa małej baterii wymaga dobrych zdolności manualnych. Aparaty CIC nie są odpowiednie dla ciężkich i głębokich ubytków słuchu.

Aparaty kanałowe (ITC)

Trochę większe od CIC, aparaty ITC są umieszczane głęboko w przewodzie słuchowym. Mają trochę większą baterię niż aparaty CIC. Są odpowiednie do łagodnych i umiarkowanych ubytków słuchu.

Aparaty wewnątrzuszne (ITE)

Te aparaty mogą być stosowane do szerszego zakresu ubytków słuchu. Dzięki większemu rozmiarowi są w stanie pomieścić większe wzmacniacze oraz cewkę telefoniczną, a także są łatwiejsze w obsłudze manualnej.

APARAT ZAUSZNY (BTE)

Aparaty BTE są generalnie silniejsze od aparatów wewnątrzusznych dzięki większemu wzmacniaczowi i większej baterii. Są także bardzo solidne, co jest istotne w przypadku noszenia ich przez dzieci. Są dostępne w szerokiej gamie obudów pasujących do barwy włosów, karnacji skóry, oferta obejmuje także wesołe kolorowe obudowy dla dzieci. Aparaty BTE są umieszczane za uchem, skąd dźwięk jest przenoszony do ucha za pomocą dźwiękowodu (rurki).

Aparaty ze słuchawką w uchu (RITE, RIC)

Jest to rodzaj aparatów zausznych w których słuchawka (głośnik) jest umieszczona w przewodzie słuchowym i połączony ze wzmacniaczem za pomocą cienkiego kabelka. Słuchawka jest zakończona specjalną miękką nasadką lub mikrowkładką. Technologia RITE zapewnia lepszą jakość dźwięku i podwyższony komfort słyszenia.